Centrum Młodzieży MN

Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej to miejsce spotkań dla młodzieży i przestrzeń do działania oraz samorealizacji w samym centrum Opola.

Jesteśmy otwarci każdego dnia od 8:00 do 16:00, a także w poniedziałki oraz czwartki do godz. 20:00. Oferujemy zajęcia kulturalne, rekreacyjne, integracyjne i sportowe, m.in. noc filmowa, gra miejska czy wieczór gier planszowych.

O NAS

Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej zostało otwarte w czerwcu 2021 roku jako rezultat decyzji podjętych w 2019 roku podczas Zjazdu Delegatów ZNSSK. Ówczesny Zarząd ZNSSK w Polsce zainicjował powstanie tego centrum jako miejsca spotkań i aktywności dla młodych członków niemieckiej mniejszości.

CELE

Centrum ma być miejscem integracji społecznej oraz wielu spotkań młodych osób z mniejszości niemieckiej, jej otoczenia z Opola jak i z okolic. W Centrum młodzież może spędzać czas wolny, rozwijać swoje zainteresowania i uczestniczyć w różnych projektach i inicjatywach. Dążymy do aktywizacji młodych osób poprzez oferowanie przestrzeni do działania, a także organizowanie zajęć czy warsztatów.

OFERTA

Jesteś po zajęciach i nie wiesz co ze sobą zrobić? Masz ochotę na solidną dawkę rozrywki? A może szukasz miejsca na zorganizowanie wydarzenia? Przyjdź do Jugendzentrum i skorzystaj!

Szukasz pomysłu na warsztaty? Chcesz odwiedzić Centrum Młodzieży MN? Mamy dla was rozwiązanie! Przygotowaliśmy dla was wzór wniosku na warsztaty pt.”Auf den Spuren der deutschen Minderheit in Oppeln”, który znajduje się w plikach do pobrania. Wypełnij wniosek i obwiedź nas ze swoją grupą młodzieżową!

Dysponujemy również dwoma dużymi salami wykładowymi (z aneksem kuchennym), które można wynająć na własne wydarzenia. Zgłoszenie rezerwacji można dokonać:

  1. telefonicznie pod numerem 77 44 11 186 (nr tel. kom. 728 149 579)
  2. mailowo  na e-mail: jugendzentrum@vdg.pl
  3. osobiście w Centrum Młodzieży MN, przy ul. Krupniczej 15 w Opolu.

Rezerwacje należy dokonać co najmniej na 2 tygodnie przed planowaną datą wydarzenia.