Nasz kwartalnik

Antidotum czyli kwartalnik Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, który relacjonuje o działaniach, aktualnych wydarzeniach Organizacji, jak i innych instytucji działających na rzecz Mniejszości Niemieckiej.  Oprócz tego w naszym kwartalniku opisywane są tematy bliskie młodzieży, typu kultura, ochrona środowiska, muzyka, sport, czy podróże.

Redakcja „Antidotum”  to ludzie młodzi – ochotnicy, którzy w wolnym czasie piszą artykuły, chcąc przybliżyć i wyrazić opinię na aktualne i ważne tematy, nie tylko z Mniejszości Niemieckiej, lecz także całego świata.

Pierwsze wydanie czasopisma „Antidotum“ pojawiło się w 2004 roku jako lekarstwo na nudę, a także by móc na bieżąco informować młodzież Mniejszości Niemieckiej, o tym co tak naprawdę się dzieje. Poprzez wydawanie czasopisma zależało również na popularyzacji języka niemieckiego, poprzez informowanie o wydarzeniach oraz propagowanie kultury niemieckiej. Inicjatorem tego pomysłu stworzenia czasopisma był Piotr Kozioł, ówczesny wiceprzewodniczący BJDMu.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.