Historia

Na tej stronie znajdują się wszystkie powstałe koła terenowe BJDM. Niektóre grupy były zaangażowane od samego początku, inne powstały dopiero z czasem. Niektóre z kół zostały reaktywowane po jakimś czasie, a inne zaś niedawno utworzone.

Miejscowość Ort Lata
Babice Babitz 1992-
Balcarzowice Schönwiese 1997-2000
Bazany Basan Keine Daten
Bieńkowice Benkowitz 1992-1995
Bierawa Birawa 1992-
Bieruń Berun 1990-1999
Biskupice Bisschdorf 1992-1997
Blachownia Blachownia 1992-
Bocianowice Botzanowitz 1992-
Bogacica Bodland 1992-1997
Bojszów Rudno Rudnau 1992-1999
Borek Karp 1993-
Borki Wielkie Groß Borrek 1995-1998
Broniec Bronietz 1993-1999
Brzezinka Birkenau 1997-1999
Brzeźce – Stare Koźle Brzezet – Alt Kozel 1992-1995
Bukowo Georgenwerk 1992-1998
Bydgoszcz Bromberg 1992-2000
Bytom Beuthen-Zentrum
Bytom-Centrum Beuthen-Zentrum 1992-1998
Chocianowice Kotschanowitz 1992-1996
Chorzów Königshütte 1994-1998
Chróścina Opolska Chrosczinna 1990-1997
Chrząstowice Chronstau 1992-
Chudoba Kudoba 1992
Cieszyn Teschen 1992-1996
Cisek Czissek 2020-
Cisowa Czissowa 1992-1998
Czarnowąsy Czarnowanz 1995-1999
Czestochowa Tschenstochau 1997
Daniec Bergdorf 1993-1999
Dąbrowka Dolna Königlich Dambrowka 1992-1997
Dębiniec Dambinietz 1992-1997
Dębska Kuźnia Dembiohammer 1994-1999
Dobieszowice Dobersdorf 1992-2000
Dobrozień Guttentag 1993-2000
Dobrzeń Wielki/Dobrzeń Mały Groß Döbern/Klein Döbern 1992-1999
Dylaki Dyloken
Dziergowice Dziergowitz 1991-1997
Elbląg Elbing 1992-1999
Ełk Lyck 1998-1999
Gdańsk Danzig 1993-1999
Gliwice Gleiwitz Stadt 1994-1999
Golasowice Golassovitz 1992-1997
Gonsiorowice Gonschiorowitz 1991-1999
Groszowice Groschowitz 1992-
Grudziądz Graudenz 1997-1997
Jaryszów Jarischau 1992-1999
Jastrzębie Zdrój Königsdorf 1992-1998
Jełowa Ilnau 1992-
Jemielnica Himmelwitz 1994-1999
Kadłub Wolny Frei Kadlub 1993-1995
Kamień Śląski Groß Stein 1992-
Karmonki Nowe Neu Karmunkau 1992-1999
Katowice Kattowitz 1994-2004
Kedzierzyn-Koźle-Rogi Casel-Rogau 1993-2000
Kleszczów Klüschau 1991-1996
Kluczburk Kreuzburg 1992-1997
Kłodnica Klodnitz 1992-1999
Kopice Kopitz 1992-1998
Kopienica-Łubnie Koppnitz-Lubie 1992-1998
Kostuchna Kostuchna 1993-1999
Koszecin Koschentin 1992-1997
Kotulin Kottulin 1995-1997
Krapkowice Krappitz 1993-1999
Krasiejów Schönhorst 1992-1999
Krowiak Polnisch Krawarn 1992-2000
Krzyżanowice Kreuzenort 1991-1999
Kup Kupp 1992-2000
Leśnica Leschnitz 1992-1995
Ligota Oleska Ellguth Rosenberg 1993-1995
Ligota Prószkowska Frei Proskau 1994-1996
Ligota Turawska Ellguth Turawa 2019-
Lubieszow Libischau 1992-2000
Lubliniec Loben Keine Daten
Luboszyce Luboschütz 1993-1996, 2016-
Lubowitzer Łubowice 1994-1999
Łabędy Laband 1995-1999
Łębork Lauenburg 1997-1999
Łubniany Lugendorf 1992-
Maków Makau 1992-2000
Markowice Markowitz 1992-
Mikołów Nikolai 1991-2000
Mysłowice Myslowitz 1992-1999
Myślina Mischline Keine Daten
Nakło Nakel 1993-
Niewiesze Niewiesche 1995-1999
Nowa Wieś Królewska Königlich Neudorf / Bolko 1992-1997
Nowe Zagrody Ottitz-Neugarten 1991-1998
Nysa Neiße 1993-1999
Obrowiec Oberwitz
Olbrachcice Olbersdorf 1992-1997
Olesno Rosenberg 1993-1999
Olsztyn Allenstein 1993-1996
Opole-Centrum Oppeln-Zentrum ab 2018
Opole-Grudzice Oppeln-Gruden 1995-2000
Ostropa-Gliwice Stroppendorf 1992-1999
Owiszcze Owschutz 1992-1999
Ozimek Malapane 1992-2000
Pietnia Pietna 1992-1999
Pietrowice Wielkie Groß Peterwitz 1992-
Piła Schneidemühl 1994-1999
Pławniowice Plawniowitz 1993-1997
Polska Cerkiew Groß Neukirch 1993-
Poniszowice Ponischowitz 1992-1994
Popielów Poppelau 1992-1998
Prószków Proskał 1992-1996
Prudnik Neustadt O/S 1992-1997
Przysiecz Lichtenwalde 1996-1999
Pszczyna Pless 1992-1999
Pszów Pschow 1992-1999
Raciborz Ratibor 1995-2000, 2018-
Racibórz Plawica Ratibor-Plania 1996-1999
Radlin Radlin 1992-
Raszowa Raschau 1997-1999
Reńska Wieś Reinschdorf 1992-1997
Rogów Opolski Rogau 1992-1999
Rokitnica Rokitnitz 1991-1999
Rozmierka Rosmierka 1991-2000
Ruda Śląska Ruda O/S 1992-2000
Rudno Rudhau 1995-1999
Rudy Raciborskie Rauden 1992-1998
Rudziniec Rudnitz 1994-1999
Rybnik Rybnik 1992-
Rydułtowy Rydultau 1992-1999
Rzeszyce Rettbach 1994-1997
Rzędowice Rzendowitz 1997-1999
Sambrowice Schammerwitz 1994-1997
Siemanowice Śl. Laurahütte 1995-1999
Skoczów Skotschau 1996-2000
Sławice Slawice 1994-1999
Sośnica-Gliwice Gleiwitz Sosnitza 1991-1997
Stanica Stanitz 1992-2000
Staniszcze Wielkie Groß Stanisch 1992-1999
Stare Budkowice Alt Budkowitz 1992-1999
Stare Koźle Alt Cosel 1992-1999
Stare Siołkowice Alt Schalkowitz 1992-
Strzeleczki Klein Strehlitz 1997-1999
Suchy Bór Derschau
Świercze Schönwald 1991-1997
Świętochłowice Schwietochlowitz 1996-1998
Tarnowskie Góry Tarnowitz 2019-
Toruń Thorn 1992-1999
Toszek Tost 1993-2004
Trzebiszyn Trebitschin 1992-
Tworków Tworkau 1991-1999
Tychy Tichau 1994-2000
Ujazd Ujest 1992-1999
Ustroń Ustron 1995-1998
Widów Wydow 1996-2000
Wierzchocino Wierschutzin 1996-1998
Wodzisław Loslau 1992-1998
Wojnowice Weihendorf 1992-1999
Wróblin Frauendorf 1992-
Wysoka-Wachowice Wysoka-Wachowik 1994-2000
Zabrze Hindenburg-Pilzendorf 1992-1994
Zagwiździe Friedrichstal 1992-1999
Zawada Sowade 1994-1997
Zbrosławice Broslawitz 1991-1999
Złotowo Flatow 1995-1999

Zapisz się do naszego Newslettera!