Centrum Młodzieży MN

Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej to miejsce spotkań dla młodzieży i przestrzeń do działania oraz samorealizacji w samym centrum Opola.

Jesteśmy otwarci każdego dnia od 8:00 do 16:00, a także w poniedziałki oraz czwartki do godz. 20:00. Oferujemy zajęcia kulturalne, rekreacyjne, integracyjne i sportowe, m.in. noc filmowa, gra miejska czy wieczór gier planszowych.

O NAS

Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej zostało otwarte w czerwcu 2021 roku jako rezultat decyzji podjętych w 2019 roku podczas Zjazdu Delegatów ZNSSK. Ówczesny Zarząd ZNSSK w Polsce zainicjował powstanie tego centrum jako miejsca spotkań i aktywności dla młodych członków niemieckiej mniejszości.

CELE

Centrum ma być miejscem integracji społecznej oraz wielu spotkań młodych osób z mniejszości niemieckiej, jej otoczenia z Opola jak i z okolic. W Centrum młodzież może spędzać czas wolny, rozwijać swoje zainteresowania i uczestniczyć w różnych projektach i inicjatywach. Dążymy do aktywizacji młodych osób poprzez oferowanie przestrzeni do działania, a także organizowanie zajęć czy warsztatów.

OFERTA

Jesteś po zajęciach i nie wiesz co ze sobą zrobić? Masz ochotę na solidną dawkę rozrywki? A może szukasz miejsca na zorganizowanie wydarzenia? Przyjdź do Jugendzentrum i skorzystaj!

Dysponujemy również dwoma dużymi salami wykładowymi (z aneksem kuchennym), które można wynająć na własne wydarzenia. Zgłoszenie rezerwacji można dokonać:

  1. telefonicznie pod numerem 77 44 11 186 (nr tel. kom. 728 149 579)
  2. mailowo  na e-mail: jugendzentrum@vdg.pl
  3. osobiście w Centrum Młodzieży MN, przy ul. Krupniczej 15 w Opolu.

Rezerwacje należy dokonać co najmniej na 2 tygodnie przed planowaną datą wydarzenia.