Młodzież w działaniu: wakacyjna oferta dla młodych

Dzisiaj, o godzinie 12:00 na Opolskim Rynku, odbył się happening „Młodzież w działaniu – Jugend in Aktion”. Młode osoby z mniejszości niemieckiej z balonami, ulotkami, miśkami Haribo oraz przypinkami zwrócili uwagę mieszkańców Opola i zachęcili do udziału w swojej ofercie na letnie wakacje!

Podczas happeningu głos zabrały przedstawicielki młodzieży mniejszości niemieckiej. „Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej rusza ze swoją działalnością! Chcemy, aby nasze centrum było miejscem spotkań dla młodzieży i przestrzenią do działania oraz samorealizacji. Jesteśmy zlokalizowani w samym centrum Opola przy ulicy Krupniczej 15 i jesteśmy otwarci dla Wszystkich zainteresowanych od godziny 8:00 do 16:00, a  w poniedziałki i czwartki do godziny 20:00. Nasze wielkie otwarcie dla Wszystkich odbędzie się w dniu 12 czerwca.” – poinformowała pełnomocniczka ds. młodzieży mniejszości niemieckiej Weronika Koston.

Centrum oferuje różnorodne zajęcia kulturalne, rekreacyjne, integracyjne i sportowe, m.in. noc filmową, grę miejską czy wieczór gier planszowych.  Na miejscu można skorzystać z kawy, herbaty, gier planszowych, laptopa i internetu, konsoli do gier, rzutnika do prezentacji i wielu innych udogodnień. Szczegóły dotyczące oferty można znaleźć na stronie internetowej Centrum Młodzieży Mniejszości Niemieckiej: www.bjdm.eu/twoj-bjdm/centrum-mlodziezy-mn

Anna Franik, reprezentująca Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP (BJDM), zaprosiła młodzież do skorzystania z wakacyjnej oferty projektowej. „W te wakacje skupiamy się na języku niemieckim. Szczególnie zachęcamy do udziału w obozach językowych w Srebrnej Górze i Turawie, wymianie młodzieżowej w Głuchołazach i Władysławowie, lecz także do spotkań w ogródku BJDM podczas wspólnego grillowania, czy pokazu filmowego”.

Dokładny kalendarz wydarzeń wakacyjnych jest dostępny na stronie: www.bjdm.eu/aktualnosci/kalendarz

Katrin Chrobok, kolejna przedstawicielka BJDM, poinformowała o możliwość otrzymania wsparcia finansowego do kwoty 800 złotych na realizację własnych inicjatyw młodzieżowych. „Wspieramy również młodzież lokalnie. Nasza propozycja ma na celu zaangażowanie młodych na rzecz swojej lokalnej społeczności i ich partycypację w życiu projektowym BJDM. Wystarczy opisać swój pomysł, korzystając z dostępnego wzoru wniosku na stronie”. Szczegóły pod linkiem: https://bjdm.eu/twoj-bjdm/mini-projekty/