Dzień Studenta na Germanistyce

Wielu członków Federacji Młodzieży Mniejszości Niemieckiej (BJDM) jest studentami Uniwersytetu Opolskiego, niektórzy z nich studiują germanistykę. W celu odświeżenia kontaktów między BJDM a studentami w czwartek, 02 czerwca 2022 r., odbył się Opolski Dzień Studentów Germanistyki.

Impreza została przygotowana przez biuro BJDM we współpracy z DFK Opole. Przed południem w Collegium Maius przy placu Kopernika zebrało się ponad 70 studentów wszystkich roczników oraz wykładowcy opolskiej germanistyki. Tegoroczni absolwenci pożegnali się ze swoją uczelnią dobrymi słowami i quizem, po czym BJDM mógł przedstawić siebie i swoją działalność. Była to pierwsza okazja do zaprezentowania nowego BJDM i jego projektów studentom, a także wykładowcom germanistyki.

Co robimy? Jak można zaangażować się w działalność BJDM? A jak BJDM i uniwersytet mogą ze sobą współpracować?

Następnie uczniowie, korzystając z Stadtrallye, wyruszyli przez Opole na poszukiwanie niemieckich śladów. Zakończenie tras nastąpiło na kampusie Uniwersytetu Opolskiego, gdzie BJDM razem z DFK Oppeln-Zentrum przygotował spotkanie przy grillu. Przy dobrej pogodzie, z kilkoma zabawami integracyjnymi i tańcami, ludzie wymieniali się pomysłami.