Międzynarodowa Konferencja Młodzieżowa w Berlinie

Szczegóły wydarzenia

 • Międzynarodowa Konferencja Młodzieżowa w Berlinie
 • Dodano: 10 sierpieñ 2018

 • Szanowni Państwo, Drodzy aktywni w pracy z młodzieżą,

  od 8 do 11 listopada chcemy wspólnie rozpocząć w Berlinie pracę z młodzieżą mniejszości niemieckich.

  To powinno być wydarzenie, które przyniesie każdemu, kto uczestniczy, dobry humor oraz nowe doświadczenie. Na poziomie zawodowym i osobistym - i dla twojej własnej mniejszości.

  Koncepcja konferencji została opracowana przez przedstawicieli mniejszości niemieckich na "ifa-Akteursforum" jesienią ubiegłego roku. Chodzi o dalszą edukację, nawiązywanie kontaktów, impulsy do własnych projektów i o określenie kolejnych kroków dla udanej pracy z młodzieżą mniejszości niemieckiej.

  Mamy miejsca dla 50 osób, którzy na co dzień zajmują się pracą z młodzieżą. Każdy, kto należy do mniejszości niemieckiej z Europy Środkowej, Południowo-Wschodniej lub państw byłego ZSRR jest aktywnie zaangażowany w pracę z młodzieżą, czy to w pełnym wymiarze godzin, czy dobrowolnie, może wziąć udział.

  Zaczynamy w czwartkowe popołudnie a kończyć będziemy niedzielnym lunchu. Ifa zapewnia zakwaterowanie i posiłkami podczas seminarium, a także kosztami podróży zgodnie z ustawą o wydatkach federalnych do 300 euro, dla osób z Kazachstanu i Kirgistanu do 600 euro. Zakwaterowanie uczestników odbywa się w pokojach dwuosobowych. Po konsultacji z ifa, osoby  mijające do pokonania  bardzo daleką drogę będą mogły przybyć 07.11. Liczba uczestników z poszczególnych krajach jest ograniczona. Dokładny program zostanie opublikowany w sierpniu.

  Termin rejestracji upływa 15 września 2018 roku.

  Rejestracja online, pod linkiem:

  www.ifa.de/termine/gemeinsam-durchstarten

  Przekaż to zaproszenie znanym aktywistom w pracy z młodzieżą mniejszości niemieckich!

  Konferencja podlega zatwierdzeniu przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.