"Gwiezdne Ślizganie - Wspólne Pomaganie"

Szczegóły wydarzenia

  • "Gwiezdne Ślizganie - Wspólne Pomaganie"
  • Dodano: 06 luty 2018

  • Wielkie Ślizganie to impreza charytatywna organizowana przez Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP. Odbędzie się już po raz 13 - 3 marca na lodowisku TOROPOL. Tegoroczne motto wydarzenia brzmi : "Gwiezdne Ślizganie - Wspólne Pomaganie". Impreza na opolskim lodowisku jest organizowana dla dzieci z domów dziecka z województwa opolskiego. Pozostali, zainteresowani aktywnym spędzeniem wolnego czasu, za wstęp na lodowisko na godzinną ślizgawkę płacą symboliczną złotówkę w formie cegiełki. Przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in. : Dj Dragon, gry i konkursy. Dochód, uzyskany ze sprzedaży biletów, zostanie przeznaczony na rehabilitację Miriam Dudy z Żędowic, która cierpi na niedokonany podział przodomózgowia, wodogłowie oraz zwężenie nozdrzy tylnych

    W międzyczasie trwa zbiórka artykułów higienicznych dla opolskich domów dziecka, które można przynosić od 01.02.2018 do 05.03.2018 do biura Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej na ul. Marii Konopnickiej 6- 3 piętro .

    Nasza akcja przyciąga na lodowisko zarówno osoby, które dobrze radzą sobie z jazdą na lodzie, jak również te, które jeszcze nigdy nie jeździły na łyżwach. Dzieci, które nie potrafią jeszcze jeździć mogą liczyć na pomoc naszych wolontariuszy. Dzięki nim mogą w pełni korzystać z uroków lodowiska, wyzbywają się przez to obaw związanych z tą dyscypliną sportu.