JUGENDFESTIVALMŁODYCH - WYJĄTKOWY FESTIWAL DLA MŁODZIEŻY

Szczegóły wydarzenia

 • JUGENDFESTIVALMŁODYCH - WYJĄTKOWY FESTIWAL DLA MŁODZIEŻY
 • Dodano: 18 sierpieñ 2017

 • Organizacje mniejszości niemieckiej w Polsce zapowiedziały wyjątkowy wydarzenie dla młodzieży: JugendFestivalMłodych, który odbędzie się 23.09.2017 r w Opolu. W tym dniu na młodzież czekają liczne atrakcje m.in. warsztaty beat boxu, koncerty zespołów czy finał konkursu SUPERSTAR.

  JugendFestiwalMłodych to pierwsza tego typu impreza, która odbędzie się 23.09.2017 w DomuEXPO w Opolu. JugendFestiwalMłodych to wyjątkowe wydarzenie w województwie opolskim. W tym dniu w centrum uwagi znajdzie się młodzież zainteresowana kulturą i językiem niemieckim. Zapraszając szerokie grono partnerów, organizacji i instytucji pracujących na co dzień z ludźmi młodymi, organizatorzy zaproponują szeroki wachlarz aktywności, dzięki którym każdy z obecnych na festiwalu młodych będzie miał szansę sprawdzić swoje możliwości, odkryć swoje talenty czy nawet znaleźć nowe formy aktywności pozalekcyjnych. Będzie to dzień pełen wrażeń, z licznymi atrakcjami. Na scenie wystąpią m.in. grupa muzyczna Companieros, Chwila Nieuwagi, Lobotomia oraz 4 x Sample Beatboxcrew, a główną imprezą towarzysząca festiwalu będzie konkurs piosenki SUPERSTAR 2017.

  Głównymi organizatorami imprezy są Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim, a w przygotowaniach biorą również udział partnerzy, dzięki którym JugendFestiwalMłodych będzie dla uczestników okazją, żeby spróbować czegoś zupełnie nowego. Ze Związkiem Młodzieży Mniejszości Niemieckiej będzie można spróbować swoich sił na ścianie wspinaczkowej, po występie grupy monocyklistów z Żywocic także sprawdzić się w jeździe na jednokołowcu. Instytut stosunków kulturowych z zagranicą umożliwi udział w warsztatach beat boksu wraz z 4 x Sample Beatboxcrew, przedstawiciele kół naukowych Politechniki Opolskiej zaprezentują roboty i drony. Ponadto stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae zaprasza na warsztaty twórcze, a Niemieckie Towarzystwo Oświatowe na warsztaty animacji językowej.

  Na Festiwalu nie może zabraknąć licznych stanowisk organizacji partnerskich pracujących na rzecz młodzieży. By zaprezentować swoją ofertę na stanowiskach zaproszono: m.in. Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej, Instytut Goethego, Polsko-Niemiecka Współpracy Młodzieży i inni. A to nie wszystkie atrakcje, które czekają na młodzież w tym dniu.
  Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Konsulatu w Opolu oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.


  źródło zdjęcia: http://skgd.pl/de/2017/06/17/jugendfestivalmlodych-wyjatkowy-festiwal-dla-mlodziezy/