PRZEDŁUŻAMY TERMIN NADSYŁANIA PRAC w polsko-niemieckim konkursie dziennikarskim 'Młodzież Europy. Pośród perspektyw i obaw o przyszłość.'

Szczegóły wydarzenia

 • PRZEDŁUŻAMY TERMIN NADSYŁANIA PRAC w polsko-niemieckim konkursie dziennikarskim 'Młodzież Europy. Pośród perspektyw i obaw o przyszłość.'
 • Dodano: 25 maj 2015

 • Nowy rok, nowe perspektywy, nowe wyzwania... a może będzie to także rok zupełnie inny od wszystkich, rok 'tej' szansy, której nie można zmarnować.

  Już po raz trzeci redakcja Deutsche Welle z Bonn, Instytut Stosunków Kulturalnych z Zagranicą (ifa) oraz Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP organizują polsko-niemiecki konkurs dziennikarski, który w tym roku odbywa sie pod tytułem 'Młodzież Europy. Pośród perspektyw i obaw o przyszłość.'.
  Główną nagrodą jest płatny staż w redakcji Deutsche Welle w Bonn. Organizator pokrywa poza tym koszty podróży i noclegu dla stażysty.

  Organizowany konkurs dziennikarski ma służyć dialogowi międzypokoleniowemu, przedstawiając świat myśli dzisiejszej młodzieży mniejszości niemieckiej, ale również młodych Polaków, żyjących między Warszawą, Berlinem, Brukselą i Londynem.
  Organizatorzy postanowili bowiem udać się w podróż po Europie, szukując odpowiedzi na nurtujące współczesnych młodych pytania.
  Chcemy dowiedzieć się, jak młodzi postrzegają swoją przyszłość w coraz bardziej wielokulturowej Europe, jakie pytania ją nurtują i przed jakimi wyzwaniami stoją. Czy aktualne wydarzenia społeczno-polityczne z pierwszych stron niemieckich, polskich i europejskich gazet to tematy, które interesują dzisiejszych młodych, czy to tylko świat 'wielkiej polityki'?

  Poprzez organizowany konkurs mamy nadzieję odkryć dziennikarskie talenty wśród młodzieży, które warto wspierać zawodowo.
  Warto zatem wziąć udział w tym konkursie!


  Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2015 r.

  więcej szcegółów pod: