Europejski sukces BJDM

Szczegóły wydarzenia

 • Europejski sukces BJDM
 • Dodano: 02 kwiecieñ 2015

 • W kwietniu 2015r. w Tulcea (Rumunia) odbyło się Generalne Spotkanie Organizacji Członkowskich Youth of European Natiolities/ Jugend Europeische Volksgruppen (YEN/JEV). W trakcie, którego Joanna Hassa, objęła funkcje Komisarza ds. Polityki w Zarządzie Youth of European Natiolities. Natomiast Melanie Raczek przez najbliższy rok będzie pracować w Grupie Roboczej ds. Polityki, która działa przy Zarządzie YEN/ JEV.

  Od 1997 roku Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP jest członkiem Youth of European Natiolities/ Jugend Europeische Volksgruppen. Nominacja aż dwóch członkiń Zarządu ZMMN do organów YEN/JEV jest dla Nas wielkim wyróżnieniem, ale także efektem długiej i żmudnej pracy, dostrzeżonym szczególnie po organizacji zeszłorocznego seminarium wielkanocnego w Chrząstowicach.

  Serdecznie gratulujemy Naszym koleżankom i życzymy wiele sukcesów w dalszej pracy w międzynarodowych gremiach!

  Joanna Hassa - Przewodnicząca Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w latach 2009-2014, obecnie pełni funkcję Członka Zarządu w ZMMN, DFK oraz w Stowarzyszeniu Animatorów ''Opolski Senior'', koordynatorka ogólnopolskich i europejskich projektów.

  Melanie Raczek -  Skarbnik Zarządu Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP oraz Wiceprzewodnicząca Zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Zaangażowana w działania trzeciego sektora od 2008 roku, koordynatorka ogólnopolskich konferencji, zaangażowana w dialogu usystematyzowany oraz politykę na rzecz młodzieży. Ukończyła administrację na Uniwersytecie Śląskim oraz studentka prawa na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.