Zapraszamy do udziału w projekcie Changes@Work

Szczegóły wydarzenia

 • Zapraszamy do udziału w projekcie Changes@Work
 • Dodano: 16 marzec 2015

 • Projekt BJDM wspólnie złożony w partnerstwie z Jugendbildungsstätte Unterfranken/Bezirksjugendring Unterfranken, zakwalifikował się do finału prestiżowego konkursu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W ramach realizacji projektu konkursowego młodzież w wieku 13-16 lat, wyłoniona drogą konkursu spotka się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec (wyjazd planowany jest na II połowę czerwca 2015) i wspólnie dowie się, co szykuje dla nich rynek pracy oraz co ważniejsze, co oni szykują dla niego.

  Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w naszym projekcie, który przewiduje dwa etapy realizacji. odbędzie się wyjazd uczniów z Polski do Würzburga, następnie uczniowie z Niemiec przyjadą do Opola.

  Jeżeli dla Was również ważne są plany na przyszłość, chcecie o niej współdecydować to ta propozycja skierowana jest właśnie do Was.

  Czekamy na krótki list motywacyjny, który przekona Nas do zakwalifikowania Waszej szkoły do projektu, a potem pozwoli na wyłonienie z pośród Was uczestników wymiany.

  Zachętą dla Was będzie nie tylko sama wymiana, wyjazd do Würzburga, ale przede wszystkim udział przynajmniej w części dalszego jej planowania z  pomocą doradcy zawodowego, a to wszystko w formie zabawy i wymiany młodzieżowej z uczniami z Niemiec, udziału w praktykach zawodowych.

  Przedstawcie nam swoją wizję, interpretację, pomysł na: ?Uczeń. Absolwent. Pracownik. Co dalej po gimnazjum?.

  Zastanówcie się, dyskutujcie, filmujcie, piszcie. Metoda jest dowolna.

  Na zgłoszenia czekamy do 10.maja 2015, wyniki ogłosimy 15. maja 2015.

  Kontakt:

  Magda, tel.:  77 44416205, e-mail: projektebjdm@gmail.com