"Federalizm w Europie na przykładzie Śląska i Dolnej Saksonii"

Szczegóły wydarzenia

 • "Federalizm w Europie na przykładzie Śląska i Dolnej Saksonii"
 • Dodano: 02 wrzesieñ 2014

 • Zaproszenie do udziału w polsko-niemieckim seminarium "Federalizm w Europie na przykładzie Śląska i Dolnej Saksonii"

   

   

  Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją Konrada Adenauera w Polsce organizuje dnia 18 września 2014 roku w Gliwicach polsko-niemieckie seminarium "Federalizm w Europie na przykładzie Śląska oraz Dolnej Saksonii" przy udziale przedstawicieli Landtagu Dolnej Saksonii.

   

  Inicjatywa ta ma na celu stworzenie swoistego polsko-niemieckiego forum wymiany doświadczeń na polu oświatowym oraz polityki regionalnej, a także porównanie rozwiązań oraz schematów działania w kwestiach wspólnych Górnego Śląska oraz Dolnej Saksonii. Wspólnie pragniemy zastanowić się nad przyszłością oraz rolą Górnego Śląska i Dolnej Saksonii w perspektywie kraju oraz Europy.

   

  Niniejszym chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w seminarium pt.: "Federalizm w Europie na przykładzie Śląska i Dolnej Saksonii", które odbędzie się 18 września 2014 roku od godz. 9:30 przy siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach.

   

  Ze strony DWPN osobą odpowiedzialną za realizację projektu jest Weronika Wiese, Koordynatorka Biura DWPN w Gliwicach, tel. 32 461 20 70,  fax: 32 461 20 71, e-mail:weronika.wiese@haus.pl