PIĄTA STRONA ŚWIATA

Szczegóły wydarzenia

 • PIĄTA STRONA ŚWIATA
 • Dodano: 26 sierpieñ 2014

 • 14 września (niedziela) o godz. 16:00 oraz 19:00 Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach serdecznie zaprasza na przedstawienie pt. "Piata strona świata" w reż Roberta Talarczyka.


  PIĄTA STRONA ŚWIATA

  reż. Robert Talarczyk, Teatr Śląski w Katowicach

  Śląsk, a właściwie jego mały zakątek, leżące nad niegdyś graniczną rzeką Brynicą Szopienice. Tam właśnie umieścił akcję swojej debiutanckiej powieści Kazimierz Kutz. Wybitny reżyser filmowy i teatralny (współpracował m. in. także z Teatrem Śląskim) zawarł w niej bogaty i barwny obraz życia mieszkańców, pełen zdarzeń codziennych i o dziejowym znaczeniu, rejestrujący miejscowe anegdoty i portrety zwykłych ludzi, z których każdy ma swoją niepowtarzalną historię wartą upamiętnienia. Powstała w ten sposób fascynująca i gęsta od wydarzeń opowieść o miejscu bliskim sercu głównego bohatera, jego "Piątej stronie świata".
  Śląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Nie sposób zamknąć go w sztywne ramy ani opowiedzieć od początku do końca. Można tylko próbować odsłaniać po kawałku, zestawić z tysiąca zabawnych, tajemniczych i fascynujących ludzkich historii. 

  http://www.youtube.com/watch?v=pDTTJWIOkVI  - trailer
  http://www.youtube.com/watch?v=J0FuV0xPVRc - making of podczas rejestracji dla TVP Kultura