"obiektywnie śląskie"

Szczegóły wydarzenia

 • "obiektywnie śląskie"
 • Dodano: 22 sierpieñ 2014

 • Już od 1 lipca rozpoczęliśmy V Jubileuszową edycję konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku ?obiektywnie śląskie?.

  Celem konkursu jest zaprezentowanie w obiektywie, w  ciekawy i oryginalny sposób, śląskiej kultury, tradycji, różnorodności wartości,  a także tego, co dopiero powstaje i inspiruje mieszkańców województwa.

  Tematem tegorocznej edycji jest hasło: ?bo śląskie, to??. Hasło w  formie otwartej, które uczestnicy będą mogli dookreślić tematycznie swoimi pracami w formie:

  Fotoreportażu: składającego się z od 3-7 zdjęć, lub/i Fotokastu (nowość tegorocznej edycji) oraz Filmu: maks. 2 minutowego.

  Najlepsze prace V edycji zostaną wybrane przez jurorów konkurs:

  Lecha Majewskiego (reżysera filmowego i teatralnego, pisarza, poetę i malarza), Adama Sikorę (operatora filmowego, reżysera, fotografa, malarza), Jacka Joostberensa (grafika, dr hab. sztuki, adiunkta w Katedrze Sztuk Pięknych i Użytkowych Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej) oraz po raz pierwszy przez  Antoniego Cygana (rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach).

  Tradycyjnie zostanie przyznana również nagroda publiczności, którą otrzyma fotoreportaż, fotokast lub film z najwyższą liczbą ?kliknięć?. Głosowanie będzie odbywać się na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl, gdzie znajdują się wszystkie prace konkursowe, również te nagrodzone z ubiegłych edycji.

  Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: nagrody pieniężne, pobyty w leśniczówkach ufundowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, nagroda rzeczowa od Silesia City Center, statyw firmy Manfrotto, 3 roczne prenumeraty miesięcznika Digital Camera Polska, obramowane prace dla finalistów konkursu od firmy Fotonet oraz szereg nagród rzeczowych.

  Prace można nadsyłać do 15.09.2014 r., a finał, będący jednocześnie wernisażem konkursu, odbędzie się 19.10.2014 r. na Placu Tropikalnym w Silesia City Center.