IX Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska

Szczegóły wydarzenia

 • IX Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska
 • Dodano: 29 lipiec 2014

 • Polsko-Niemiecka Akademia Dziennikarska to czterodniowe warsztaty organizowane, co roku na Śląsku przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundację Konrada Adenauera w Polsce. Akademia skierowana jest do studentek oraz studentów dziennikarstwa, kierunków pokrewnych, a także do wszystkich tych, którzy interesują się światem mediów w kontekście stosunków polsko-niemieckich, jak i wielokulturowej Europy. Tematem przewodnim Akademii 2014 będzie:

  wyrwane z kontekstu? Słowo a kontekst kulturowy

  Szukamy:

  dziesięć osób z Polski oraz Niemiec, przyszłych/przyszłe dziennikarzy/dziennikarki oraz studentów/studentek pokrewnych kierunków,

  osoby zainteresowane tematyką europejską i regionalną,

  kategoria wiekowa 19 - 26 lat

  Warunki:

  dosłanie życiorysu,

  dosłanie listu motywacyjnego min. 1 strona formatu A4,

  termin dosyłania prac do 8-ego września 2014.

   

  Jury (przedstawiciele Centrum Europejskiego Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej) wyłoni uczestników, których powiadomi drogą elektroniczną do 12-ego września 2014.

  IX Akademia będzie składała się z licznych workshopów, wykładów oraz dyskusji, które będą prowadzone przez polskich oraz niemieckich ekspertów. Podczas warsztatów uczestnicy poznają ciekawe i ważne aspekty pracy dziennikarskiej, aby w późniejszym czasie pod okiem ekspertów samodzielnie przygotować własny materiał. Najlepsze prace zostaną opublikowane na specjalnej stronie poświęconej Akademii Dziennikarskiejwww.media.haus.pl  

  W tym roku skoncentrujemy się na tworzeniu przekazu dla zdarzeń w innym kraju i umiejętności tworzenia ich kontekstu kulturowego. Same słowa nie zawsze znaczą to samo!

  Pragniemy również, by uczestnicy poznali region pod kątem krajoznawczym i historycznym.

  Akademia będzie tłumaczona symultanicznie w języku polskim i niemieckim. Udział w projekcie jest bezpłatny.

  Więcej informacji na stronach: www.haus.plwww.kas.pl

  Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Akademii Dziennikarskiej!